Rzeczniczka ciechanowskiego szpitala Agnieszka Woźniak poinformowała, że we wtorek przebywało tam 77 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Są oni hospitalizowani na oddziale obserwacyjno-zakaźnym i na tzw. covidowym.

Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie informował wcześniej, że ma 68 łóżek dla zakażonych koronawirusem, w tym 8 łóżek z respiratorami.

Z powodu zakażenia koronawirusem wśród pracowników i pacjentów do odwołania nie przyjmujemy nowych pacjentów na oddział chirurgii ogólnej, oddział urologiczny i oddział psychiatryczny z pododdziałem leczenia uzależnień

 – powiedziała Woźniak.

Wyjaśniła, że część przebywających dotychczas na tych oddziałach pacjentów, jeżeli było to możliwe, została wypisana do domu, a część przeniesiona na oddział zakaźny lub covidowy.

Mamy kilku pacjentów na oddziale psychiatrycznym. Wszyscy mają tam zapewnioną pełną opiekę. Ich na razie wypisać nie możemy

– dodała rzeczniczka ciechanowskiego szpitala.

Pytana o liczbę zakażonych osób wśród personelu, stwierdziła, że nie jest ona duża, ale nie pozwala na ułożenie grafiku zapewniającego pełne zabezpieczenie funkcjonowania oddziałów chirurgii ogólnej, urologicznego i psychiatrycznego z pododdziałem leczenia uzależnień. "Stąd decyzja o czasowym wstrzymaniu tam przyjęć nowych pacjentów. Chodzi też o ich bezpieczeństwo" – dodała Woźniak.