Wiceminister: Nie ma społecznej zgody dla powrotu handlu w niedzielę

Nie ma aklamacji ze strony społecznej - mówiła we wtorek wiceminister rozwoju pracy i technologii Olga Semeniuk, pytana o możliwość przywrócenie handlu w niedzielę. Dodała, że ten wariant byłby rozważany bardzo mocno przez premiera, gdyby była na to pełna zgoda Rady Dialogu Społecznego.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wiceszefowa MRPiT, pytana na antenie Radia Zet dlaczego w grudniu będą tylko dwie niedziele handlowe, a nie może być trzeciej 6 grudnia, odpowiedziała, że w konsultacjach ze stroną społeczną są rozważane dwa warianty. "W krótszym - uwolnienie trzeciej niedzieli handlowej w grudniu; w dłuższym - do końca pandemii. Oba te pomysły muszą się spotkać z aklamacją ze strony Rady Dialogu Społecznego, a już widzimy, że tej aklamacji na ten moment ze strony społecznej nie ma" - wskazała.

Semeniuk dodała, że przy pełnej zgodzie strony społecznej wariant przywrócenia handlu w niedziele "byłby rozważany bardzo mocno przez premiera Mateusza Morawieckiego". "Proszę również pamiętać o ochronie praw pracowników i o związkach zawodowych, które tutaj mają jasne stanowisko negujące ten pomysł" - powiedziała.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin mówił w sobotę, że jego ministerstwo stoi na stanowisku, że ze względów bezpieczeństwa, ważnych względów gospodarczych, warto rozważyć, aby przynajmniej niedziela 6 grudnia była handlowa. Prowadzimy w tej sprawie konsultacje ze związkami zawodowymi - dodał.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Olga Semeniuk #Jarosław Gowin #Mateusz Morawiecki #Rada Dialogu Społecznego #handel w niedziele #niedziela handlowa

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo