Fikcyjna weryfikacja SB

  

Po latach na światło dziennie wychodzą kolejne fakty związane z tworzeniem służb III RP. Z upływem lat niektórzy dawni funkcjonariusze SB zaczynają opowiadać o tym, jak faktycznie przebiegał ten proces.

Niedawno 75-letni już gen. Gromosław Czempiński, były funkcjonariusz PRL-owskiego wywiadu, potem szef Urzędu Ochrony Państwa, w wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” ujawnił, w jaki sposób przechodził weryfikację do nowej służby. Stwierdził, że przed komisją weryfikującą SB występował nie tylko osobiście, lecz także reprezentował… 200 pracowników Departamentu I MSW. Jak to możliwe? „Uznano, że skoro chodzi o wywiad, oficerowie operacyjni nie powinni pokazywać twarzy” – powiedział Czempiński. To kolejny argument potwierdzający, że weryfikacja SB była fikcją, a nowo powstały UOP – w wyniku okrągłostołowego dealu – stał się przedłużeniem dawnej bezpieki.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts