Policjanci, nie dajcie się hołocie!

  

Jak długo jeszcze będziemy obserwować bulwersujące sceny ataków na policję bandytów uczestniczących w nielegalnych zgromadzeniach. To niesłychane, żeby policjanci, którzy na co dzień narażają własne życie, chronią nasze życie, walcząc z przestępcami, byli bezkarnie obrażani, popychani, opluwani, a nawet ujawnia się ich nazwiska i adresy, narażając na niebezpieczeństwo nie tylko ich osobiście, lecz także ich rodziny.

Czy wyobrażacie sobie, co policjant w Stanach Zjednoczonych czy w jakimkolwiek kraju w Europie zrobiłby z bandytą, który próbuje złapać go za mundur albo kładzie łapy na jego broni? Jeżeli nie zostałby na miejscu zastrzelony, to na pewno pierwszy oddech złapałby w więzieniu. A w Polsce taki poseł Lewicy, niejaki Trela Tomasz, łapie za mundur i za broń policjanta, i co? I nic! Policjantów obowiązuje Ustawa o policji, gdzie w art. 16 ust 4 jasno sprecyzowano, w jakich przypadkach policjanci mogą zastosować środki przymusu bezpośredniego, żeby osiągnąć efekt podporządkowania się wydanym poleceniom. Mogą wtedy zastosować np. kajdanki, siłę fizyczną, techniczne i chemiczne środki obezwładniające, takie jak: pałki, armatki wodne czy pociski niepenetracyjne.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts