Przed komendą przy ul. Wilczej po południu zaczęła się demonstracja solidarnościowa z zatrzymanymi, którzy trafili tam po proteście pod Ministerstwem Edukacji Narodowej. Wśród nich była m.in. fotoreporterka "Gazety Wyborczej" Agata Grzybowska. Po godz. 19:00 opuściła ona komendę na ul. Wilczej. Druga zatrzymana, której tożsamości nie ujawniono, wyszła z komendy przed godz. 22.

Ostatnia osoba zatrzymana pod MEN-em właśnie wychodzi.
- przekazali organizatorzy protestów w mediach społecznościowych. 
Dziękowali również tym, którzy przyszli przed komendę protestować.

Wcześniej poseł KO Michał Szczerba informował, że na komendzie jest już pełnomocnik drugiej zatrzymanej. 

Za chwilę zaczną się czynności. Otrzymaliśmy zapewnienie z szefem klubu Koalicji Obywatelskiej Cezarym Tomczykiem, że bezpośrednio po ich dokonaniu, zostanie ona zwolniona.
- napisał przed godz. 20 na Twitterze Szczerba. 

Później dodał, że na komendzie policji przy Wilczej jest także dr Hanna Machińska - Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Dołączy do czynności z udziałem zatrzymanej i jej pełnomocnika.
- poinformował poseł Szczerba.

Zastępca RPO powiedziała mediom, że na miejscu przestrzegane są zasady, twierdzi natomiast, że dowiezienie osób na komisariat pozostawia wiele do życzenia.

Osoby były źle traktowane, szarpane. To jest nie do pomyślenia. (...) Sytuację osób zatrzymanych będzie też badał KMPT (Krajowy Mechanizm Prewencji Tortur – przyp. red.) - mówiła.

Organizatorzy przekazali też, że „osoba potrącona przez radiowóz ma zostać przesłuchana w charakterze świadka i też zaraz wypuszczona”.