Pożar w szpitalu. Druga ofiara śmiertelna

Dziś rano w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych szpitala na Pomorzanach w Szczecinie doszło do pożaru. Niestety, nie żyje drugi pacjent, który był poszkodowany w wyniku wybuchu ognia. Wcześniej informowano, że w pożarze zginął pacjent, który najprawdopodobniej zaprószył ogień paląc papierosa.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Służby otrzymały zgłoszenie o pożarze w Klinice Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych szpitala na Pomorzanach przed godz. 6 rano, personel przed przyjazdem strażaków ewakuował 22 przebywające w klinice osoby do innego budynku szpitala.

Według wstępnych ustaleń, pożar wybuchł najprawdopodobniej w wyniku zaprószenia ognia przez pacjenta, który palił papierosa - mężczyzna zginął na miejscu.

- Pacjentowi przebywającemu w tej samej sali udzielono pomocy kardiologicznej, jego stał ustabilizował się. Niestety, po kilku godzinach zmarł. To mężczyzna w bardzo podeszłym wieku, który od początku hospitalizacji był w stanie ciężkim

- poinformowała rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Bogna Bartkiewicz.

Pozostali pacjenci są w dobrym stanie, wszyscy wrócili do swoich sal.

Okoliczności i przyczyny pożaru bada policja i prokuratura. Odcinek budynku, na którym wystąpił pożar jest wyłączony z użytku. Do odwołania nieczynna jest izba przyjęć kliniki oraz poradnia nefrologiczna. Pacjenci, którzy w tym czasie zgłosili się już na umówione wizyty zostali przyjęci, pozostałe wizyty są odwoływane

 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Szczecin #pożar szpitala

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo