Ze względu na trwającą pandemię tegoroczny festiwal "Wizje Natury 2020" odbywa się online - na kanale YouTube ZPFP. Festiwal jest podzielony na trzy części i potrwa nie tradycyjne dwa, ale aż siedem dni

- napisano na stronie ZPFP.

Jak wyjaśniono, druga i trzecia część Festiwalu "to wieczorne spotkania w dni powszednie: 30 listopada - 2 grudnia (poniedziałek - środa) oraz 11-12 grudnia (piątek - sobota)". "Każdego wieczoru między godz. 19 a 21 zapraszamy na dwa warsztaty z różnych technik i tematów fotograficznych, dwa pokazy przygotowane przez Okręgi ZPFP oraz +foto-miejscówkę+, w której pokażemy, że przyrodę można fotografować i w parkach narodowych, i w zupełnie nieoczywistych miejscach" - napisano.

"30 listopada o tym, jak bezpiecznie i etycznie stanąć oko w oko z żubrem opowie Rafał Kowalczyk, profesor Instytutu Badania Ssaków w Białowieży i zapalony fotograf tych zwierząt, a niezwykle utalentowany Mateusz Piesiak zdradzi jak uchwycić nieuchwytne fotografując ptaki"

- czytamy w zapowiedzi imprezy.

"1 grudnia dowiemy się jak fotografować krajobrazy – ziemskie i niebiańskie. Swoją wiedzą podzielą się z nami astrofotograf Michał Ostaszewski i specjalistka od nastrojowych dzikich pejzaży Katarzyna Gubrynowicz"

- napisano.

Jak zapowiedziano, 2 grudnia Michał Ludwiczak pokaże, "jak nadać nowe życie starym obiektywom, a Zenon Wojtas, biolog z Magurskiego Parku Narodowego, wprowadzi nas w świat karpackich drapieżników i opowie o tym, jak fotografować je etycznie, bez szkody dla zwierząt".

Więcej o programie festiwalu TUTAJ.

Interaktywna transmisja imprez festiwalowych:

Festiwal online "Wizje Natury 2020" trwać będzie od 22 listopada do 6 grudnia.

Organizatorami festiwalu są Związek Polskich Fotografów Przyrody i Kampinoski Park Narodowy, a partnerami wydarzenia: CANON Polska, Fotoforma, MZA Warszawa i Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.