Mercedes-Benz Sprinter – pionier i od 25 lat lider segmentu dużych samochodów dostawczych – zdobywa uznanie już w swoim trzecim wcieleniu. Najnowsza generacja modelu zachowuje wszystkie swoje sprawdzone cechy użytkowe, takie jak: wytrzymałość, uniwersalność, bezpieczeństwo i komfort, ale jednocześnie jest wysoko zaawansowanym technologicznie innowacyjnym narzędziem, oferującym pełną łączność sieciową. Dzięki usługom Mercedes PRO Sprinter pracuje całkowicie online, co nie tylko ułatwia szereg procesów związanych z użytkowaniem pojazdu, ale również sprawia, że zarządzanie nim jest tak proste i efektywne jak nigdy wcześniej. Wszystkie te cechy docenili bezpośredni adresaci innowacji inżynierów ze Stuttgartu, czyli menedżerowie flot i przedsiębiorcy w głosowaniu Fleet Award Polska 2020.


– Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnienia dla naszego flagowego modelu – Sprintera, który już od 25 lat wyznacza standardy wśród dużych pojazdów dostawczych – mówi Grzegorz Sawicki, Head of Sales Mercedes-Benz Vans w Polsce. 

Plebiscyt Fleet Award Polska, organizowany od 10 lat przez Magazyn FLOTA, cieszy się wiarygodnością i zaufaniem przedsiębiorców, dzięki temu, że werdykt wydają w nim sami przedstawiciele rynku flotowego, bezpośredni użytkownicy pojazdów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wybierani są w dwóch etapach – najpierw odbywa się Wielki Test Flotowy. W tym roku, ze względu na ograniczenia z powodu pandemii COVID-19 został on przeprowadzony w formie spotkań indywidualnych, co pozwoliło menedżerom flot przetestować wybrane auta w bezpiecznych warunkach. Drugą część stanowiło internetowe głosowanie, które trwało od 1 czerwca do 30 września.