Tytuł German Car of the Year przyznawany jest przez jury złożone z czołowych niemieckich dziennikarzy motoryzacyjnych. Gremium testuje i ocenia najnowsze samochody pod kątem użyteczności, właściwości jezdnych, znaczenia rynkowego i poziomu innowacyjności. Zwycięzcy pięciu kategorii – Kompakt, Premium, Luksusowe, Nowa energia i Sportowe – podlegają kolejnej ocenie, która wyłania głównego zwycięzcę.

„To wielki zaszczyt, że Honda e - jako pierwszy japoński samochód - otrzymała tytuł German Car of the Year. Jesteśmy z tego niezwykle dumni” – dodał Katsuhisa Okuda, Dyrektor Generalny i Prezes Honda Motor Europe. „Klienci oraz media, od momentu pierwszej prezentacji Hondy e, odbierali ten model niezwykle pozytywnie. Honda e jest doskonałym przykładem produktu o wyjątkowym stylu, wyposażonym w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i w zaawansowaną, inteligentną łączność, dzięki czemu właściciele pozostają skomunikowani ze światem zewnętrznym poprzez urządzenia, z których korzystają na co dzień. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę nagrodę.”

Mały miejski samochód Hondy został nominowany w Belgii do nagrody magazynu Autogid w kategorii ‘Electric Small’, ubiega się także o tytuł ‘Hungarian Car of the Year’ na Węgrzech, gdzie wcześniej otrzymał od portalu Vezess.hu tytuł «Najbardziej ekscytującej nowości». Honda e została również nominowana do hiszpańskiej nagrody Axel Springer Motor Awards w kategorii „Małych samochodów”, natomiast we Włoszech ubiega się o tytuł „Samochodu Roku” magazynu Quattroruote. Samochód znalazł się też na liście pretendentów do tytułu Samochodu Roku 2021 w Danii.