Zaangażowanie w rozwój światowej motoryzacji w kierunku nisko- i zeroemisyjności oraz konsekwentna elektryfikacja floty zostały docenione przez międzynarodową kapitułę, pod przewodnictwem Michała Kurtyki, Ministra Klimatu i Środowiska. BMW Group znalazło się w gronie pięciu firm, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy najbardziej przysłużyły się na rzecz zrównoważonego transportu oraz rozwiązań z zakresu nowej mobilności. Zwycięzców tytułu wyłoniono przy udziale ekspertów rynku e-mobility z 39 oddziałów PwC z całego świata.

Elektryfikacja pojazdów jest jednym z filarów strategii BMW Group. Uznanie przez międzynarodowych specjalistów starań podejmowanych w zakresie zrównoważonej mobilności to dowód właściwie obranego kierunku. Jest to również potwierdzenie znacznego wpływu firmy na transformację światowego transportu.

W najbliższych latach BMW Group będzie dalej konsekwentnie rozbudowywać flotę pojazdów zelektryfikowanych. Do 2023 r. w ofercie znajdzie się 25 zelektryfikowanych modeli, z czego 13 w pełni elektrycznych. Firma zakłada, że w 2030 r. po światowych drogach będzie poruszało się ponad siedem milionów pojazdów zelektryfikowanych z portfolio marek BMW oraz MINI, a około 2/3 tej liczby będą stanowiły auta typu BEV.