Konta prezydenta oraz administracji Białego Domu przechodzą z  jednego prezydenta USA na kolejnego. Facebook oraz Twitter rozpoczęły przygotowania do przekazania kont mimo, że urzędujący prezydent Donald Trump rozpoczął batalię prawną, podważając wyniki wyborów prezydenckich.

- Twitter aktywnie przygotowuje się do wsparcia przeniesienia instytucjonalnych kont Białego Domu na Twitterze 20 stycznia 2021 r.

- poinformował rzecznik Twittera Nick Pacilio w oświadczeniu cytowanym przez Politico.

Wyjaśnił ponadto, że proces ten konsultowany jest z National Archives and Records Administration (NARA) – rządową agencją odpowiedzialną za archiwizację dokumentów.

Podobne działania planuje Facebook

- W 2017 roku współpracowaliśmy zarówno z administracją Obamy, jak i przyszłą administracją Trumpa, aby upewnić się, że przeniesienie ich kont na Facebooku i Instagramie przebiegnie bezproblemowo 20 stycznia i spodziewamy się, że zrobimy to samo teraz

- oświadczyli przedstawiciele Facebooka..

Decyzje te wcale nie oznaczają, że Donald Trump zniknie z sieci. Równolegle do rządowych kont prowadził bowiem prywatne profile „@realDonaldTrump” – zarówno na Facebooku, jak i Twitterze.