Wynik wyborów wciąż niepewny. Ale internetowi giganci już przygotowują przekazanie kont Trumpa

Internetowi giganci - Twitter oraz Facebook rozpoczęli przygotowania do przekazania kontroli nad kontem „@POTUS” oraz innymi profilami społecznościowymi administracji Białego Domu Joe Bidenowi. Portale wskazały, że do przekazania dojdzie 20 stycznia 2021 roku, na kiedy zaplanowana jest inauguracja nowego prezydenta USA.

This image or media was taken or created by Matt H. Wade. To see his entire portfolio, click here.@thatmattwade This image is protected by copyright! If you would like to use it, please read this first., CC BY-SA 3.0

Konta prezydenta oraz administracji Białego Domu przechodzą z  jednego prezydenta USA na kolejnego. Facebook oraz Twitter rozpoczęły przygotowania do przekazania kont mimo, że urzędujący prezydent Donald Trump rozpoczął batalię prawną, podważając wyniki wyborów prezydenckich.

- Twitter aktywnie przygotowuje się do wsparcia przeniesienia instytucjonalnych kont Białego Domu na Twitterze 20 stycznia 2021 r.

- poinformował rzecznik Twittera Nick Pacilio w oświadczeniu cytowanym przez Politico.

Wyjaśnił ponadto, że proces ten konsultowany jest z National Archives and Records Administration (NARA) – rządową agencją odpowiedzialną za archiwizację dokumentów.

Podobne działania planuje Facebook

- W 2017 roku współpracowaliśmy zarówno z administracją Obamy, jak i przyszłą administracją Trumpa, aby upewnić się, że przeniesienie ich kont na Facebooku i Instagramie przebiegnie bezproblemowo 20 stycznia i spodziewamy się, że zrobimy to samo teraz

- oświadczyli przedstawiciele Facebooka..

Decyzje te wcale nie oznaczają, że Donald Trump zniknie z sieci. Równolegle do rządowych kont prowadził bowiem prywatne profile „@realDonaldTrump” – zarówno na Facebooku, jak i Twitterze.

 

 

Źródło: Politico.pl, TVP Info

#Joe Biden #Twitter #Facebook #USA #Donald Trump #Republikanie #Demokraci #Biały Dom

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo