"Na platformie VOD FPFF znajdzie się część filmów zakwalifikowanych do konkursów, co wynika z obostrzeń licencyjnych, narzuconych przez dystrybutorów organizatorom Festiwalu. Dostęp do wybranych tytułów będzie ograniczony wyłącznie do grona akredytowanych dziennikarzy"

- poinformowała rzecznik prasowa 45. FPFF Magdalena Jacoń.

Jak wyjaśniła, "niektóre wydarzenia towarzyszące, adresowane do przedstawicieli branży, będą wymagały wcześniejszej rejestracji uczestników". "Duża część zaplanowanych wydarzeń – spotkań, konferencji, koncertów – będzie dostępna online dla wszystkich zainteresowanych, nie tylko dla posiadaczy akredytacji" - dodała.

Filmy w Konkursie Głównym dostępne na VOD FPFF dla osób akredytowanych (branża i dziennikarze) to - "Mistrz" (reż. Maciej Barczewski), "Zabij to i wyjedź z tego miasta" (reż. Mariusz Wilczyński) i "Zieja" (reż. Robert Gliński).

Filmami dostępnymi na VOD FPFF tylko dla akredytowanych dziennikarzy będą: "25 lat niewinności" (reż. Jan Holoubek), "Amatorzy" (reż. Iwona Siekierzyńska), "Jak najdalej stąd" (reż. Piotr Domalewski) i "Tarapaty 2" (reż. Marta Karwowska).

Ponadto dwa filmy z Konkursu Głównego zostaną udostępnione na platformach streamingowych. Są to "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w reż. Macieja Kawulskiego (Netflix i inne platformy) i "Sala samobójców. Hejter" w reż. Jana Komasy (Player i inne platformy).

Filmy w Konkursie Filmów Mikrobudżetowych dostępne na VOD FPFF dla osób akredytowanych (branża i dziennikarze) to: "Biały Potok" (reż. Michał Grzybowski), "Bóg Internetów" (reż. Joanna Satanowska), "Każdy ma swoje lato" (reż. Tomasz Jurkiewicz) i "Pewnego razu w ogródkach działkowych" (reż. Rafał Bryll).

Filmami w tej kategorii dostępnymi na VOD FPFF tylko dla ograniczonej grupy akredytowanych dziennikarzy są "Ćmy" w reż. Piotra Stasika i "Ostatni Komers" w reż. Dawida Nickela.

Jak wyjaśniła Jacoń, "na VOD FPFF dostępny będzie komplet 27 filmów zakwalifikowanych do Konkurs Filmów Krótkometrażowych, podzielonych na sześć pełnometrażowych bloków filmowych".

Pełną listę filmów z trzech konkursów 45. FPFF można znaleźć TUTAJ.

"Jak co roku dopełnieniem filmowego programu Festiwalu są sekcje pozakonkursowe. Wszystkie filmy z tych sekcji będą dostępne na VOD FPFF dla posiadaczy akredytacji"

- czytamy w przesłanej informacji.

Festiwal zaprezentuje wybrane filmy tegorocznych Laureatów Platynowych Lwów, nagrody za całokształt twórczości. Będą to "Kobieta z prowincji" i krótkometrażowe "Wypracowanie" w reż. Andrzeja Barańskiego i "Komornik" w reż. Feliksa Falka.

"Dostępne online będą również masterclassy z reżyserami, Andrzejem Barańskim i Feliksem Falkiem" - wyjaśniono.

45. FPFF odbędzie się online od 8 do 12 grudnia br.