W komunikacie opublikowanym na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze poinformowano, że miejscowy sąd rejonowy tymczasowo aresztował na trzy miesiące sprawcę czynnej napaści na funkcjonariuszy Straży Leśnej, do jakiej doszło na terenie Gminy Stara Kamienica.

Jak podano, 6 listopada 2020 roku patrol Straży Leśnej został powiadomiony, że w rejonie miejscowości Antoniów znajduje się mężczyzna, który pobił inną osobę.

Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze przekazali, że odnaleźli sprawcę, który trzymał w ręku metalowy pręt. Pomimo wezwania do jego odrzucenia, mężczyzna nie wykonał polecenia i zaatakował funkcjonariuszy, usiłując zadać im ciosy trzymanym narzędziem oraz uderzając jednego ze strażników leśnych w rękę

- czytamy w komunikacie.

W celu obezwładnienia napastnika, funkcjonariusz Straży Leśnej oddał w jego kierunku strzał ze służbowej broni palnej, raniąc go w okolice uda. Mężczyźnie udzielono następnie pomocy medycznej, po czym został przewieziony do szpitala.

Po ustaleniu, że stan zdrowia sprawcy pozwala na przeprowadzenie z jego udziałem czynności procesowych, przedstawiony mu został zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych.

Po przesłuchaniu podejrzanego, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania. Sąd przychylił się do tego wniosku i aresztował podejrzanego.

Jak podano, sprawca napaści to 23-letni Krzysztof S., mieszkaniec Lubania. Za zarzucone podejrzanemu przestępstwo grozi od roku do 10 lat więzienia.