Nie pozwólmy zdetronizować Króla Wszechświata!

  

Rok kościelny kończy piękna uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Leszek Kołakowski pisze w „Jezusie ośmieszonym”: „Prawdziwe korzenie naszej cywilizacji to narracja ewangeliczna i osoba Jezusa”.

Dzięki temu, że nasi praojcowie uznali, iż ponad władcami ziemskimi istnieje Król Wszechświata, weszliśmy w krąg cywilizacji zachodniej. Jednak od pewnego czasu cywilizacja ta, wyrzekając się chrześcijaństwa, ciężko choruje, a być może jest to już długotrwała agonia. A jak jest w naszej ojczyźnie? Toczy się w niej ostry spór między obrońcami trwającego ponad tysiąc lat ładu, między cywilizacją wartości, cywilizacją chrześcijańską a współczesnymi utopistami, kulturową lewicą i rewolucjonistami. Trzydzieści lat temu francuski filozof, świecki uczestnik soboru watykańskiego II, Jean Guitton, przewidywał: „Z pewnością czeka nas tragiczna walka między ateizmem a chrystianizmem”. Czy nasz naród potrafi wykrzesać z siebie tyle wiary, odwagi i siły, aby uniemożliwić w Polsce detronizację Króla Wszechświata i zatrzymać proces, który próbuje nas cofnąć do czasów barbarzyńskich, co nas tak przeraziło w ostatnich tygodniach?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts