W piątek w województwie lubuskim potwierdzono 562 nowe zakażenia, zmarło 14 osób. Najwięcej zakażeń w skali województwa - 82 - było wykrytych w powiecie żarskim – przekazał Lubuski Urząd Wojewódzki (LUW).

Od początku pandemii w Lubuskiem wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 17 484 osób, z których 8968 wyzdrowiało. Zmarło 258 osób. Jeśli chodzi o liczbę zachorowań, to najwięcej jest ich wykrywanych w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Kwarantanną objęte są 9254 osoby.

Zgodnie z decyzjami wojewody do opieki nad pacjentami z COVID-19 zostało wyznaczonych kilka szpitali. To lecznice w Gorzowie Wlkp., Drezdenku, Sulechowie, Słubicach, Kostrzynie nad Odrą i Skwierzynie.

Szpital tymczasowy dla województwa lubuskiego ze 170 łóżkami, w tym 25 respiratorowymi, zostanie do 7 grudnia br. zorganizowany w Centrum Zdrowia Matki i Dziecka Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Trwają ostatnie prace wykończeniowe i wyposażanie nowego obiektu.

W regionie co jakiś czas pojawiają się większe ogniska COVID-19, m.in. wśród pensjonariuszy i pracowników niektórych domów pomocy społecznej, czy też wśród pacjentów i personelu szpitalnego.