O oszustwie policja została zawiadomiona w czwartek przez właścicieli jednej z prywatnych firm działających na terenie powiatu brzozowskiego.

Z zawiadomienia wynikało, że przedmiotem transakcji był ciężarowy volkswagen o wartości blisko 90 tys. zł. Jego zakupem zainteresował się mężczyzna, który skontaktował się telefonicznie ze sprzedającym. Mężczyźni ustalili szczegóły transakcji i z początkiem listopada spotkali się celem jej finalizacji. Kupujący okazał potwierdzenie wykonania przelewu, a sprzedający przekazał mu pojazd wraz z dokumentami

– poinformowała policja.

Dodano, że mimo wielu zapewnień ze strony kupującego o uczciwości, pieniądze na konto sprzedającego nie wpłynęły. W czasie dochodzenia ustalono, że związek z przestępstwem mają dwaj mieszkańcy powiatu rzeszowskiego w wieku 26 i 30 lat. Śledczy dowiedzieli się też, gdzie znajduje się utracony volkswagen.

Podejrzani zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut oszustwa i posłużenia się sfałszowanym potwierdzeniem wykonania przelewu. Zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Z uzyskanych informacji wynika, że mężczyźni dopuścili się również innych oszustw na terenie całego kraju. Sprawa ma charakter rozwojowy

– dodała policja.