Jak przekazała KSP, w piątek warszawska policja, dzięki współpracy stołecznych funkcjonariuszy z podlaską policją doszło do ustalenia tożsamości i zatrzymania 27-latka poszukiwanego w związku z wydarzeniami 11 listopada.

"Pochodzący z Białegostoku, zamieszkały w W-wie mężczyzna ma zarzuty z art. 254 kk kwalifikowane jako czyn o charakterze chuligańskim"

- napisała na Twitterze KSP.

11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Mimo że - zgodnie z zapowiedziami organizatorów - miał być zmotoryzowany, wielu uczestników brało w nim udział pieszo. Podczas marszu doszło do starć z policją, które miały miejsce między innymi w rejonie ronda de Gaulle'a.

Komenda Stołeczna Policji przekazywała, że "grupy chuliganów zaatakowały policjantów chroniących bezpieczeństwo innych ludzi". Do działań ruszyły pododdziały zwarte, które użyły środków przymusu bezpośredniego - gazu łzawiącego i broni gładkolufowej.

Wcześniej KSP informowała, że w związku z przestępstwami po Marszu Niepodległości zatrzymano 36 osób; wystawiono także ponad 260 mandatów, do sądu trafiło 420 wniosków o ukaranie. Rannych zostało 35 policjantów, a łącznie zatrzymano ponad 300 osób.