Kolejny kierowca pod wpływem narkotyków. Wpadł ponieważ przekroczył prędkość

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali na drodze w Nowej Wsi 22–latka, który jest podejrzany o prowadzenie samochodu pod wpływem amfetaminy. 21-letni pasażer miał przy sobie marihuanę – podała w piątek rzecznik oświęcimskiej policji asp. szt. Mirosława Piątek. To kolejny podobny przypadek w zachodniej części Małopolski w ostatnim czasie.

policja.gov.pl

Młody kierowca audi wpadł, gdyż przekroczył prędkość. W środę wieczorem jechał przez Nową Wieś z prędkością 76 km na godz. Obowiązuje tam ograniczenie do 50 km na godz. Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli.

W audi jechało dwóch mężczyzn i kobieta. Kiedy kierowca uchylił szybę, funkcjonariusze wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń marihuany. Zachowanie kierującego wskazywało, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Podejrzenie potwierdziło się. Badanie narkotestem w ślinie mężczyzny wykazało obecność amfetaminy. Podczas przeszukania 21–letniego pasażera policjanci ujawnili woreczek foliowy z marihuaną. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani

– poinformowała Małgorzata Jurecka.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego kierowcy grozi do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejny podobny przypadek w zachodniej części Małopolski. We wtorek w rękach policji znalazł się 23-letni kierowca pod wpływem amfetaminy, który jechał krajową "52" miedzy Kętami i Andrychowem. Z kolei w miniony piątek zatrzymano 38-letniego kierowcę. On także prowadził pod wpływem amfetaminy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo