Biorąc pod uwagę, jak dobrze są przygotowani liczę na mocne otwarcie

- zapowiedział Apoloniusz Tajner przed inauguracją sezonu Pucharu Świata w Wiśle zapytany o dyspozycję polskich skoczków.

W Wiśle rozpoczyna się sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich

Kwalifikacjami do niedzielnego konkursu indywidualnego rozpocznie się w piątek w Wiśle rywalizacja w Pucharze Świata 2020/21 w skokach narciarskich. Przystąpi do niej aż 12 Polaków.  W składzie biało-czerwonych jest jeden debiutant - Jarosław Krzak. Nie zabrakło największych polskich gwiazd, jak Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Trener Michal Dolezal zdecydował się również na: Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Stefana Hulę, Macieja Kota, Klemensa Murańkę, Tomasza Pilcha, Andrzeja Stękałę, Pawła Wąska i Aleksandra Zniszczoła.

Inauguracji nie będzie jednak towarzyszyła atmosfera święta. Z powodu pandemii na obiekcie imienia Adama Małysza zabraknie kibiców. Wisła przeprowadzenie zawodów z reżimem sanitarnym przetestowała w sierpniu, kiedy jako jedyna w 2020 roku zorganizowała konkursy Letniej Grand Prix.

Rekordzistą skoczni jest Kraft, który 8 stycznia 2013 roku uzyskał 139 m. W poprzednim sezonie konkurs indywidualny w Wiśle wygrał Norweg Daniel-Andre Tande, a kolejne miejsca zajęli Słoweniec Anze Lanisek i Stoch.

W sobotę odbędzie się rywalizacja drużynowa.