W zabawie - rywalizacji weźmie udział 12 drużyn, z tym że czworonogi zostaną oddzielone od swoich właścicieli. Różnorodne wyzwania i sprawdziany będą dotyczyć zwierząt i ludzi. Program zrealizowany został w różnych częściach świata, m.in. w Szwajcarii, Londynie, Kostaryce czy Meksyku.

Mistrzyni olimpijskiej z Vancouver, czterokrotnej zdobywczyni Pucharu Świata, towarzyszy na wizji jedna z jej pupilek - Lucy, czteroletnia suczka rasy Cavalier King Charles Spaniel, którą zabrała także na zimowe igrzyska w 2018 w Korei Południowej. Narciarka od dawna podkreśla uwielbienie dla czworonogów i ma trzy psy.

„Gdy tylko otrzymałam propozycję i usłyszałam, że chodzi o psy, byłam na 'tak'. Uwielbiam zwierzęta, zwłaszcza psy, one są istotną częścią mojego życia. Po zakończeniu kariery szukałam nowego wyzwania i pomyślałem, że ta propozycja pasuje do mnie idealnie. Mogę być ze zwierzętami i odkrywać ich świat”

- powiedziała Vonn gazecie „The New York Post”.

36-letnia Vonn mimo zakończenia sportowej kariery jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych sportsmenek na świecie. Jej sława wykracza poza dyscyplinę. W mediach społecznościowych ma ponad cztery miliony fanów, a zainteresowanie fanów powodowały nie tylko sukcesy sportowe, ale i porażki - ciężkie kontuzje, a ponadto życie prywatne, m.in. związek z golfistą Tigerem Woodsem, a wcześniej (2013) rozwód z mężem i trenerem Thomasem Vonnem. Od sierpnia 2019 r. jest zaręczona z kanadyjskim hokeistą P.K. Subbanem, mistrzem olimpijskim z Soczi (2014).