Nie dajmy sobą manipulować!

  

Kiedy rządy Polski i Węgier zapowiedziały weto wobec porozumienia Niemiec z przedstawicielami Parlamentu Europejskiego w sprawie powiązania dostępu do unijnych środków z przestrzeganiem tak zwanej praworządności, cała totalna opozycja w Polsce wpadła w histerię.

Argumenty, że nasza zgoda spowoduje utratę suwerenności przez Polskę, kwitowane są straszeniem utratą unijnych środków. Podawane są przykłady, ileż to nie zrealizujemy inwestycji, a nawet że weto może doprowadzić do polexitu. Dlatego z radością przyjąłem informację premiera Mateusza Morawieckiego, który na Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „GP” zapowiedział wejście ustawy zobowiązującej polskich wykonawców do umieszczania tablic, które będą informowały o tym, która inwestycja powstała z pieniędzy polskiego podatnika. Jak to jest ważne, można stwierdzić, jeżdżąc po Polsce, spacerując po naszych miastach. Na każdym kroku natykamy się na wielkie tablice informujące o tym, że np. ten kawałek drogi został zbudowany ze środków unijnych. Wszystko to sprawia wrażenie, jakby większość inwestycji Polacy zawdzięczali UE. To podobnie jak z serduszkami Jerzego Owsiaka, którymi oblepione są sale szpitalne po wypożyczeniu np. dwóch łóżek.
 

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts