Poza znaną już wersją Acenta, Nissan wprowadza nowy poziom wyposażenia N-Design. Do stałej oferty trafi również chętnie wybierana przez klientów odmiana N-Sport.

Turbodoładowany benzynowy silnik o pojemności 1,0 litra, w który wyposażony jest Nissan Micra, łączy imponujące osiągi z wydajnością, gwarantując doskonałe wrażenia z jazdy. Jednostka napędowa spełnia wymagania najbardziej restrykcyjnej normy emisji spalin Euro 6d, co przekłada się na większą oszczędność paliwa i niższy poziom emisji CO2. Uzyskanie korzystniejszego przebiegu krzywej momentu obrotowego gwarantuje większy komfort jazdy przy rzadszej zmianie przełożeń. Taka charakterystyka silnika sprawdza się w szczególności w ruchu miejskim, umożliwiając bardziej płynną jazdę i zapewniając lepszą dynamikę i elastyczność.

Wszystkie wersje modelu Micra, począwszy od bazowej Acenta, wyposażone są w szereg technologii poprawiających bezpieczeństwo, m.in.: wspomaganie ruszania na wzniesieniu, system kontroli ruchów nadwozia oraz system kontroli toru jazdy, który ułatwia prowadzenie pojazdu w trudnych warunkach. Pozostałe zaawansowane technologie oferowane są w ramach Pakietu Bezpieczeństwa.

Pakiet, dostępny jako wyposażenie opcjonalne we wszystkich wersjach modelu, obejmuje adaptacyjne światła drogowe, inteligentny system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, rozpoznawanie znaków drogowych oraz system automatycznego hamulca awaryjnego z funkcją wykrywania pieszych.

Nissan Micra z roku modelowego 2021 będzie dostępny w salonach sprzedaży od grudnia, ale już teraz można go zamówić w promocyjnej cenie od 57 900 zł.