Grupa MTP przypomniała, że w trudnym czasie życzliwe gesty mają wielką moc. Jak wskazano, „dowiodło tego blisko 50 przedsiębiorstw, które odpowiadając na apel Grupy MTP, okazały solidarność z medykami i wykupiły powierzchnię reklamową na fasadzie Holu Wschodniego Międzynarodowych Targów Poznańskich”.

Pozyskane w ten sposób środki wystarczą na ufundowanie 30 tys. pełnowartościowych posiłków, które otrzyma personel medyczny zaangażowany w walkę z COVID-19 w całej Wielkopolsce.

„Akcja przerosła nasze oczekiwania i cieszy nas to bardzo. Wspaniale, że mimo kryzysu, wiele firm pamięta o tych, którzy walczą na pierwszej linii frontu, i ich wspiera”

– podkreślił prezes zarządu Grupy MTP Tomasz Kobierski.

Dodał, że akcja #RazemDlaMedyków trwa nadal. Opiera się ona o ideę polegającą na zakupie i przekazaniu posiłku potrzebującym. Do akcji może dołożyć każdy i przekazać swoją cegiełkę, kupując dowolną liczbę „zawieszonych paragonów”. W akcji można wziąć udział za pośrednictwem strony: www.zamow.garden-city.pl/ i z dostępnego menu wybrać pozycję „Zawieszony paragon”.

Obecnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich postawie szpital tymczasowy, w którym leczeni będą pacjenci z COVID-19. Pierwszych pacjentów placówka będzie mogła przyjąć 30 listopada.