Samochód studyjny wykorzystuje trzy „momenty MINI” – „Chill”, „Wanderlust” i „Vibe” – prezentując szeroką gamę scenariuszy użytkowania, które wykraczają daleko poza samą jazdę. Moment Chill zmienia samochód w swego rodzaju azyl, przystań, w której można się zrelaksować – lub pracować w pełnym skupieniu – podczas podróży. Wanderlust to „moment jazdy”, w którym kierowca może korzystać ze zautomatyzowanych funkcji jazdy MINI Vision Urbanaut lub samemu przejąć kierowanie. W momencie Vibe najbardziej liczy się czas spędzany z innymi ludźmi – a samochód maksymalnie się otwiera. Wygląd zewnętrzny i wnętrze zmieniają się, odzwierciedlając dany moment MINI i zapewniając możliwie najlepsze warunki dla wrażeń z jazdy. Ogólną koncepcję samochodu uzupełnia wszechstronna stylistyka, zrównoważone materiały i w pełni elektryczny napęd.

Wnętrze MINI Vision Urbanaut zapewnia idealne warunki do podróżowania, ale jest również samo w sobie celem podróży. Po przybyciu do celu może w kilku prostych krokach zmienić się w salon. Przy zaparkowanym samochodzie przestrzeń kierowcy przekształca się w wygodną strefę wypoczynku. Deskę rozdzielczą można opuścić i przekształcić w „sofę”. Przednią szybę można otworzyć do góry, tworząc rodzaj „balkonu” z widokiem na ulicę, co zwiększa interakcję z otoczeniem samochodu i daje jeszcze większe poczucie przestronności. „Przytulny kącik” z tyłu to spokojna część samochodu. Obita materiałem „pętla” rozciąga się na kanapę i oferuje podświetlenie diodowe.

 

Purystyczna jednobryłowa stylistyka MINI Vision Urbanaut zapewnia maksymalną przestrzeń wewnątrz samochodu i nadaje nowe znaczenie typowej dla marki filozofii kreatywnego wykorzystania przestrzeni. Przednia część MINI Vision Urbanaut przedstawia wyraźną ewolucję dwóch klasycznych ikon stylistyki MINI – reflektorów i grilla atrapy chłodnicy. Dynamiczne matrycowe reflektory i lampy tylne wyświetlają różne wielokolorowe grafiki odpowiednio do danej sytuacji – zapewniając nową formę komunikacji między samochodem a światem zewnętrznym. „Koła deskorolkowe” MINI Vision Urbanaut – w kolorze Ocean Wave – to kolejny sposób komunikacji samochodu z otoczeniem. Przezroczyste i podświetlone od wewnątrz różnią się wyglądem w zależności od momentu MINI.

MINI Vision Urbanaut otwiera się za pomocą inteligentnego urządzenia. Zgodnie z jego charakterem przyszłościowego samochodu może do niego mieć dostęp każda osoba z określonego kręgu rodziny i przyjaciół. Do dyspozycji są playlisty, audiobooki i podcasty dostosowane do danej okazji. Osobisty planer podróży wyświetla wskazówki i interesujące punkty (POI) dobrane do danej osoby.