Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej przed środowym meczem Ligi Narodów odniósł się do sytuacji, która miała miejsce po spotkaniu w Reggio Emilia z Włochami. Robert Lewandowski przed kamerami TVP Sport długo milczał po pytaniu o taktykę na ten mecz.

Po meczach, kiedy idziemy do wywiadów, szczególnie po takim meczu jak z Włochami, jest pewne rozczarowanie. To zachowanie Roberta było dość niefortunne. Tym bardziej, że jest kapitanem zespołu

- skomentował Brzęczek zachowanie piłkarza.

Jerzy Brzęczek skomentował słynny wywiad Roberta Lewandowskiego

Selekcjoner podkreślił również, że Lewandowski nie brał udziału w dwóch pierwszych dniach zgrupowania, kiedy odbywały się treningi. To mogło mieć wpływ na jego opinię o nieodpowiednim przygotowaniu taktycznym do starcia z Italią. Przyznał również, że wyjaśnił tę kwestię z kapitanem Biało-Czerwonych.

Dla mnie temat jest zamknięty

- dodał.

Brzęczek odniósł się również do informacji o kontuzji Lewandowskiego, która stawiała pod znakiem zapytania jego występ w spotkaniu z Holandią. Trener przyznał, że ma dobre informacje i piłkarz ma normalnie trenować z drużyną na wieczornym treningu i być brany pod uwagę na środowy mecz z Oranje.