Krytyczny Jose Mourinho i strach w Norwegii. Chcą wstrzymania meczów piłkarskich reprezentacji

Norwegia domaga się wstrzymania wszystkich meczów międzypaństwowych w związku z pandemią koronawirusa. Władze sanitarne kraju wysłały w tej sprawie list do federacji piłkarskiej NFF oraz UEFA. Obawy o bezpieczeństwo podziela słynny portugalski trener Jose Mourinho.

Jose Mourinho krytykuje, a Norwegowie chcą wstrzymania rozgrywek
Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Szkoleniowiec Tottenhamu Hotspur swoje niezadowolenie wyraził na Instagramie.

Wspaniały piłkarski tydzień. Fajne emocje w spotkaniach reprezentacji, supermecze towarzyskie i absolutne bezpieczeństwo

- napisał ironicznie Mourinho. Portugalczyk dodał:

Testy na koronawirusa po meczach, nieznani ludzie biegający po boiskach, na których trenują drużyny, itd. Po kolejnym treningu z sześcioma piłkarzami przyszedł czas zadbać o samego siebie.

Jose Mourinho krytykuje, a Norwegowie chcą wstrzymania rozgrywek

Mourinho nie jest jedynym, który krytycznie odnosi się do przerwy w rozgrywkach ligowych na mecze międzypaństwowe. Szef władz sanitarnych Norwegii Bjoern Guldvog domaga się wręcz odwołania wszystkich rozgrywek wymagających podróżowania między krajami.

W takich czasach nie jest zalecane uczestniczenie i spotykanie się na wielkich imprezach międzynarodowych. Obserwujemy coraz większą liczbę zakażonych w reprezentacjach. Trudno sobie wyobrazić wystarczająco restrykcyjny protokół UEFA

- powiedział na antenie norweskiego radia NRK.

W niedzielę miał się odbyć mecz Norwegii z Rumunią w Lidze Narodów, ale został odwołany z powodu wykrycia COVID-19 u Omara Elabdellaouiego i nałożenia obowiązkowej, 10-dniowej kwarantanny na wszystkich reprezentantów skandynawskiego kraju. UEFA może przyznać Rumunii walkower, ale na razie żadne oficjalne decyzje nie zapadły. W środę Norwegia ma grać z Austrią w Wiedniu i już zapowiedziano, że goście wystawią rezerwowy skład.

W Austrii jest duża liczba zakażeń, więc trzeba liczyć się z tym, że wszyscy, którzy tam pojadą, też mogą się zarazić

- nadmienił Guldvog.

Przedstawiciel NFF Nils Oeyvind Fisketjoenn zapowiedział, że federacja robi wszystko, aby zadbać o zdrowie piłkarzy:

Każdy przejdzie badanie po przyjeździe, a negatywny wynik testu jest wymagany, żeby wejść na pokład czarterowego samolotu do Austrii. Tam cała grupa będzie odizolowana.

Norwegia jest druga w tabeli grupy 1 dywizji B Ligi Narodów. Ma dziewięć punktów, o trzy mniej od prowadzącej Austrii.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Jose Mourinho

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo