7-latek pobity za to, że jest Polakiem. Rzecznik Praw Dziecka zapowiada interwencję w Anglii

Siedmioletni chłopiec z Polski został w zeszłym tygodniu pobity w szkole w mieście Halifax w północnej Anglii za to, że jest Polakiem. O sprawie poinformował rodzic dziecka. Rzecznika Praw Dziecka odniósł się do sprawy. – Zażądam od Rzecznika Praw Dziecka w Anglii interwencji w tej bulwersującej sprawie – poinformował Mikołaj Pawlak.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/PublicDomainPictures/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Ojciec dziecka twierdzi, że szykany i zastraszanie trwały już od pewnego czasu.

"Rano jak zwykle żona zawiozła syna do szkoły. Po drodze planowanie dnia, +żółwik+ i buzi... (O godz.) 11.03 telefon ze szkoły, że syn musi zostać odwieziony do szpitala. To nie był wypadek. Szykany, zastraszanie trwały od początku roku, w końcu doszło do pobicia za to tylko, że jest Polakiem" - napisał w minioną środę na Facebooku Karol Mizgalski.

Zamieścił też zdjęcie chłopca z widocznymi obrażeniami wokół lewego oka.

Jak opisuje portal Polish Telegraph, w miniony wtorek 7-letni Gabriel stał wraz z grupą uczniów z innych klas przed szkolną stołówką w jednej ze szkół w Halifax. Na oczach wielu rówieśników został napadnięty i pobity. Upadł i przez chwilę się nie ruszał. Sprawcami napaści byli uczniowie ze szkoły, którzy od dłuższego czasu dokuczali chłopcu za to, że jest Polakiem. Wcześniejsze zaczepki i prośby rodzica kierowane do szkoły o interwencję zbagatelizowano - relacjonuje portal.

Do pobicia chłopca odniósł się Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak.

Zażądam od Rzecznika Praw Dziecka w Anglii @ChildrensComm interwencji w tej bulwersującej sprawie. Jutro na forum Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dziecka wniosę też o podjęcie pilnych działań @ENOChildren dla powstrzymania dyskryminacji polskich dzieci

– napisał na Twitterze.

W tej sprawie głos zabrał również minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

Bez kompromisów w obronie dzieci. Wspieram i jestem do dyspozycji Panie Rzeczniku

– napisał.

O sprawie pobicia dziecka nie informowały żadne lokalne media z Halifax ani okolic.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#7-latek #Polak #Anglia #pobicie #dziecko #rzecznik praw dziecka

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo