Alior Bank wyszedł z zupełnie nowym rozwiązaniem dla mikrofirm. Oddał w ich ręce w pełni zdalny proces kredytowy, w którym dotychczasowi oraz nowi klienci tego segmentu mogą uzyskać finansowanie do 200 tys. zł bez konieczności wizyty w oddziale.

Udostępniona mikrofirmom oferta oparta jest o autorską metodę weryfikacji klienta stworzoną przez zespół Alior Banku Foto ID oraz platformę Autenti. To komfortowe dla przedsiębiorców rozwiązanie dotyczy kredytów obrotowych z zabezpieczeniem w formie gwarancji BGK i okresem spłaty do 3 lat.

Cieszymy się, że dzięki wprowadzonym rozwiązaniom klienci biznesowi Alior Banku mogą w naszym banku całkowicie zdalnie załatwić formalności związane z ubieganiem się o finansowanie

mówi Marek Sołtysiak, Dyrektor Zarządzający Pionem Produktów Klienta Biznesowego w Alior Banku.

Podaje, w jaki sposób z oferty skorzystać mogą mikrofirmy, a w jaki małe, średnie i duże przedsiębiorstwa.

Mikrofirmy wykorzystają w tym celu platformę Autenti i podpis elektroniczny, natomiast małe, średnie i duże przedsiębiorstwa posiadające już zobowiązania kredytowe w Alior Banku zrobią to w oparciu o podpis kwalifikowany. Rozwój oferty cyfrowej jest naszym priorytetem. Stale rozszerzamy gamę produktów i usług dostępnych zdalnie, bo zdajemy sobie sprawę, że takie rozwiązania są dla klientów szybsze, wygodne i bezpieczne

ocenia.

Dyrektor Sołtysiak dodał, że niebawem dostępny będzie nowy moduł w bankowości elektronicznej BusinessPro, który umożliwi przedsiębiorcom zamawianie wybranych produktów i usług bankowych online z dowolnego miejsca na świecie.

Foto ID jest autorskim rozwiązaniem zespołu banku, służącym do weryfikacji tożsamości klientów bez konieczności wizyty w oddziale. Dzięki tej zdalnej metodzie możliwe jest sprawdzenie personaliów osób fizycznych powiązanych relacją z klientem biznesowym, od których wymagana jest zgoda na zaciągnięcie zobowiązania przez przedsiębiorcę. W taki sposób Alior Bank potwierdzi też tożsamość współmałżonków tych osób, jeśli ich akceptacja jest wymagana do udzielenia przedsiębiorcy finansowania.

Platforma Autenti umożliwia osobom reprezentującym mikrofirmy w bardzo prosty i szybki sposób, bez konieczności posiadania dodatkowych narzędzi, podpisywać dokumenty w sposób elektroniczny, nawet w przypadku wieloosobowej reprezentacji.

Kto może skorzystać z finansowania? Firmy, które zakończyły rok obrachunkowy obejmujący co najmniej 10 miesięcy. Decyzja o przyznaniu finansowania uzależniona jest od wiarygodności i zdolności kredytowej firmy.Artykuł pochodzi ze strony filarybiznesu.pl