Z OSTATNIEJ CHWILI

Belg Remco Evenepoel mistrzem świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego • • •

Lustracja w Radzie Dialogu Społecznego?

Jesteśmy na ostatnim etapie prac nad projektem nowelizacji ustawy o Radzie Dialogu Społecznego w zakresie lustracji - powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Twitter/@MRPiT_GOV_PL

Wiceminister podkreśliła, że poniedziałkowa rozmowa online z przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą dotycząca projektu nowelizacji oraz Paktu Społecznego "była bardzo konstruktywna i przebiegała w dobrej atmosferze".

Wskazała, że jeszcze w tym tygodniu wicepremier Jarosław Gowin będzie rekomendował konkretne zapisy nowelizacji ustawy o RDS premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz będzie rozmawiał na ten temat z wicepremierem i prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

- Mam nadzieję, że jesteśmy na ostatnim etapie prac nad projektem i wkrótce uda nam się wprowadzić go w tryb prac legislacyjnych

- powiedziała Semeniuk. Przypomniała, że najbardziej spornym zapisem projektu nowelizacji o RDS był punkt związany z weryfikacją kandydatów RDS. - My rekomendujemy taką lustrację - wskazała wiceminister. Podkreśliła, że RDS odgrywa bardzo dużą rolę w procesie legislacyjnym.

Zaznaczyła też, że w najbliższy czwartek, na prezydium RDS omówione zostaną założenia Paktu Społecznego, czyli umowy społecznej między rządem, związkami zawodowymi i pracodawcami, której celem będzie wspomaganie gospodarki po zakończeniu pandemii COVID-19, zapewnienie jej szybszego rozwoju, ale też poprawa warunków pracy.

 

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Olga Semeniuk #Rada Dialogu Społecznego

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo