Schowali się w transporcie ryżu

Dwóch Afgańczyków nielegalnie dotarło do Polski w naczepie tira wiozącego Grecji ryż. Nielegalni imigranci opuścili swoją ojczyznę trzy miesiące temu, a celem ich podróży były Niemcy – poinformowała w poniedziałek Justyna Drożdż z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

karpacki.strazgraniczna.pl

"13 listopada przed południem funkcjonariusze Placówki SG w Zakopanem zostali poinformowani przez policjantów z Komisariatu Policji w Mszanie Dolnej, że w naczepie samochodu ciężarowego na parkingu jednej z firm transportowych ujawniono dwóch cudzoziemców"

- poinformowała Drożdż.

Funkcjonariusze ustalili, że tir na polskich numerach rejestracyjnych wrócił w święto niepodległości z Grecji. W naczepie z transportem ryżu w Serbii ukryło się dwóch Afgańczyków w wieku 18 i 23 lata.

- Cudzoziemcy zostali zatrzymani, ponieważ nie posiadali żadnych dokumentów podróży oraz ważnej wizy, w związku z czym ich pobyt na terytorium Polski był nielegalny. Ponadto młodzi mężczyźni, przekroczyli granicę ze Słowacji do Polski w miejscowości Trstena - Chyżne wbrew przepisom przy użyciu podstępu

- wyjaśniła Drożdż.

Sąd postanowił o umieszczeniu młodych mężczyzn w Ośrodku Strzeżonym dla Cudzoziemców w Przemyślu na okres trzech miesięcy. Afgańczycy będą tam oczekiwać na wydanie dokumentów tożsamości oraz dopełnienie formalności związanych z deportacją.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo