Budka grozi sądem za okładkę „Gazety Polskiej”. Domaga się przeprosin i wpłaty na Fundację WOŚP

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka, domaga się przeprosin w związku z okładką aktualnego wydania tygodnika „Gazeta Polska”. W przypadku niespełnienia jego żądań zawartych w piśmie przedprocesowym grozi skierowaniem sprawy na drogę sądową.

Borys Budka
fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W ostatnich tygodniach wielokrotnie podkreślano zagrożenie epidemiczne, jakie nieść mogą za sobą masowe, uliczne protesty w miastach całej Polski, na których pojawiali się także i politycy związani z partiami opozycyjnymi. Eksperci ostrzegali, że manifestacje mogą stać się „wirusową bombą”.

O takim niebezpieczeństwie na swoich łamach pisała również „Gazeta Polska”, jednak okładka najnowszego wydania tygodnika nie spodobała się ani trochę przewodniczącemu Platformy Obywatelskiej, Borysowi Budce.


Wystosował on do wydawcy tygodnika "Gazeta Polska" oraz redaktora naczelnego, Tomasza Sakiewicza, przedsądowe wezwania do publikacji przeprosin. 

Budka - za pośrednictwem prawników - domaga się publikacji przeprosin na łamach tygodnika "Gazeta Polska" i stronie internetowej gazetapolska.pl, twierdząc, że doszło do "naruszenia jego dóbr osobistych". 

Co więcej, szef PO domaga się zapłaty 30 tys. złotych na rzecz Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grozi, że w przypadku niespełnienia żądań, wejdzie na drogę sądową. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo