Konfederacja poza Sejmem, ruch Hołowni trzecią siłą? Przedstawiono nowy sondaż parlamentarny

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę ich zwycięzcą zostałoby Prawo i Sprawiedliwość. Za nim uplasowałaby się Koalicja Obywatelska, a trzecią siłą byłby ruch Szymona Hołowni. Poza Sejmem znalazłaby się Konfederacja.

Krzysztof Bosak / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Z najnowszego sondażu IBRiS dla wp.pl wynika, że Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 33 proc. głosów (wzrost o 4 pkt proc. w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni), Koalicja Obywatelska zaś na 24,1 proc. (wzrost o 0,1 pkt. proc.).

Na podium - według sondażu - utrzymuje się Polska 2050. Formacja Szymona Hołowni notuje poparcie na poziomie 13,1 proc. (spadek o 1,8 pkt proc.).

Lewica może liczyć na 8,4 proc. głosów (wzrost o 1,5 pkt. proc.), Koalicja Polska PSL-Kukiz'15 - 5 proc. (wzrost o 1,7 pkt proc.).

Do Sejmu nie dostałaby się Konfederacja uzyskując 2,3 proc. poparcia (spadek o 3 pkt. proc.).

14 proc. badanych w sondażu IBRiS nie wie, na kogo oddać głos, gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę.

Udział w wyborach deklaruje 49,8 proc. badanych ("zdecydowanie tak" - 37,6 proc., "raczej tak" - 12,3 proc.). Odpowiedzi "raczej nie" udzieliło 17,3 proc. respondentów, a "zdecydowanie nie" - 26,7 proc. "Nie wiem" odpowiedziało 6,1 proc. ankietowanych.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) został przeprowadzony w dniach 13-14 listopada na próbie 1100 osób metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo