"Ktoś postanowił 'odjaniepawlić' Warszawę". Biedroń upojony akcją wymierzoną w Jana Pawła II

„Ktoś postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i "odjaniepawlić" Warszawę” - czytamy we wpisie europosła Roberta Biedronia. Polityk opublikował fotografie tablic pod patronatem papieża. I tak, zamiast Alei Jana Pawła II, jest „Aleja Ofiar Jana Pawła II”; zamiast Parku Jana Pawła II, jest „Park Ofiar Jana Pawła II”. „Co o tym sądzicie?” - pyta z satysfakcją Biedroń.

Robert Biedroń / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

We wtorek Stolica Apostolska opublikowała raport nt. oskarżanego o molestowanie nieletnich i dorosłych b. kardynała Theodore'a McCarricka z USA. Dokument ukazuje przypadki zaniedbań i lekceważenia w Watykanie sygnałów, jakie napływały ze Stanów o zarzutach stawianych McCarrickowi, który przekonał o swej niewinności Jana Pawła II. Po publikacji raportu środowiska katolickie w USA zaczęły nawoływać do dekanonizacji św. Jana Pawła II.

Środowiskom liberalno-lewicowym w Polsce nagonka na śp. Ojca Świętego przypadła do gustu; tym bardziej, że trafiła na okres masowych protestów w ramach Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, podczas którego profanowano miejsca sakralne czy znieważano uczucia religijne większości Polaków.

Bez jakichkolwiek hamulców, politycy lewej strony sceny politycznej ścigają się w przypodobaniu antyreligijnym radykałom. W tym „wyścigu” zdaje się prowadzić lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń.

„Ktoś postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i "odjaniepawlić" Warszawę. Co o tym sądzicie?”

- pyta polityk.

Wobec pojawiających się w mediach krytycznych wobec Jana Pawła II komentarzy, Kolegium Rektorskie KUL wydało stanowisko, w którym podkreśliło, że "próby obarczenia św. Jana Pawła II odpowiedzialnością za tragedię ofiar nadużyć seksualnych i duchownych są insynuacją i manipulacją".

Kolegium Rektorskie KUL w oświadczeniu uznało, że "obserwując narrację prezentowaną przez niektóre media, śledząc opinie wygłaszane przez wybranych komentatorów, trudno nie dostrzec, że kieruje nimi przede wszystkim systemowa lub projektowana niechęć do Kościoła katolickiego".

Zdaniem Kolegium, z raportu ws. Theodore’a McCarricka "jasno wynika, że św. Jan Paweł został przez niego cynicznie oszukany, a w działaniach Ojca Świętego nie wskazano żadnych zaniedbań i zaniechań".

"Próby obarczania św. Jana Pawła II odpowiedzialnością za tragedię osób, które były ofiarami nadużyć seksualnych duchownych, są insynuacją i manipulacją"

- czytamy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl, Twitter

#św. Jan Paweł II #Karol Wojtyła #papież #Watykan #raport Watykanu #Theodore McCarrick #Robert Biedroń

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo