"Wyciągnij rękę do ubogiego". Abp Polak: To wezwanie do nas wszystkich

"Wyciągnij rękę do ubogiego" to wezwanie skierowane do nas wszystkich, także do mnie – podkreślił abp Wojciech Polak. Jego wypowiedź przed przypadającym w niedzielę IV Światowym Dniem Ubogich ukazała się w sobotę na stronie internetowej prymasa Polski.

pixabay.com/JacksonDavid

Abp Polak podziękował pracownikom służby zdrowia, siostrom zakonnym, pracownikom i wolontariuszom Caritas za pomoc ubogim, którą świadczą przez cały rok.

Metropolita gnieźnieński podkreślił, że hasło tegorocznego dnia: "wyciągnij rękę do ubogiego" jest szczególnie zobowiązujące właśnie teraz, w czasach pandemii, "tak przecież trudnych dla wszystkich – zwłaszcza dla ludzi biednych, ubogich, bezdomnych".

- To wezwanie skierowane jest do nas wszystkich, także do mnie, abyśmy nie trzymali rąk w kieszeni, ale byśmy rzeczywiście, poprzez konkretną pomoc, troskę i miłość okazywaną codziennie, potrafili wyciągnąć rękę do drugiego człowieka

 – powiedział abp Polak.

Prymas podziękował wszystkim, którzy zawodowo i wolontaryjnie świadczą ubogim pomoc materialną i duchową.

- Chcę podziękować pracownikom służby zdrowia, którzy wyciągają ręce do chorych, do ubogich, by ich podnosić w ich cierpieniu, trudzie. Chcę podziękować wszystkim siostrom zakonnym, zwłaszcza tym, które prowadzą stołówki dla ubogich, pochylają się nad biednymi w domach pomocy społecznej, także pracownikom i wolontariuszom Caritas, którzy starszym i chorym niosą nie tylko pociechę, nadzieję, ale i konkretną pomoc – powiedział.

IV Światowy Dzień Ubogich obchodzony jest w tym roku w niedzielę 15 listopada. Święto zostało ustanowione przez papieża Franciszka, po raz pierwszy było obchodzone w 2017 roku. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo