Wojsko pomaga w budowie szpitali

Wojsko Polskie pomaga budować 7 szpitali tymczasowych oraz wspiera pracowników w 149 stacjach sanitarno–epidemiologicznych. Łącznie żołnierze pracują w ponad 600 szpitalach na terenie całego kraju - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

mon.gov.pl

- "Wojsko Polskie pomaga budować 7 szpitali tymczasowych oraz wspiera pracowników w 149 stacjach sanitarno – epidemiologicznych. Łącznie żołnierze pracują w ponad 600 szpitalach na terenie całego kraju"

- napisał na Twitterze Błaszczak.

W środę szef MON informował, że w polskich szpitalach pomaga 6 tys. żołnierzy, a łącznie 20 tys. jest gotowych do pomocy.

W każdym województwie ma działać co najmniej jeden szpital tymczasowy pod auspicjami wojewodów. Kolejne 17 obiektów budują, zgodnie z decyzją administracyjną premiera, spółki Skarbu Państwa.

Szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie na razie dysponuje 200 łóżkami. W niedzielę zostanie oddanych do użytkowania kolejne 200. Docelowo ma być 1200 łóżek. Druga placówka w stolicy powstanie w hangarze I Bazy Lotnictwa Transportowego na Okęciu.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#MON #Wojsko Polskie #Mariusz Błaszczak #szpital #koronawirus #pandemia

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo