400 ognisk koronawirusa na Pomorzu pod kontrolą sanepidu

Na Pomorzu pod kontrolą służb sanitarnych są 403 ogniska zakażeń koronawirusem - podał dzisiaj pomorski sanepid. Związane są one najczęściej z zakładami pracy, w tym ze szkołami i szpitalami. Minionej doby badania laboratoryjne potwierdziły obecność patogenu u 1328 mieszkańców regionu.

pixabay.com/fernandozhiminaicela

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku opublikowała dzisiaj na swojej stronie internetowej dane o liczbie nowych zakażeń i ognisk pozostających pod kontrolą służb.

Z zamieszczonego tam komunikatu wynika, że ostatniej doby w regionie potwierdzono 1 328 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Najwięcej zakażeń zdiagnozowano w Gdyni – 161, powiecie kartuskim – 156 oraz w Gdańsku – 141. Następnie w powiatach: starogardzkim - 92, tczewskim - 88, wejherowskim - 75, a także w Słupsku - 67, powiecie chojnickim - 65, powiecie bytowskim - 59, powiecie kościerskim - 54, powiecie gdańskim - 51, powiecie kwidzyńskim - 49, powiecie słupskim - 47, w powiatach malborskim i puckim - po 45, powiecie nowodworskim -43, powiecie lęborskim - 40, powiecie człuchowskim - 23, powiecie sztumskim - 21 i w Sopocie - 6.

"Łącznie 165 spośród wyżej wymienionych osób objętych zostało kwarantanną. Nadzorem epidemiologicznym objęto 19 osób. W izolatorium leczonych jest 21 osób, aktualnie hospitalizowane są 622 osoby" - podał sanepid.

Służby poinformowały również o śmierci kolejnych 17 osób w wieku od 48 do 94 lat; jedna z nich nie miała chorób współistniejących.

W regionie od początku epidemii testy wykazały obecność patogenu u 38 099 osób, w związku z COVID-19 zmarło 508 chorych. Koronawirusa pokonało dotychczas 14 711 mieszkańców Pomorza.

Z sobotniego raportu WSSE wynika też, że poza ogniskami rodzinnymi pod kontrolą sanepidu są obecnie 403 ogniska infekcji. Powiązane są one głównie z zakładami pracy, w tym z placówkami edukacyjnymi i leczniczymi, ale też z domami pomocy społecznej.

Od piątku liczba nowych ognisk zakażeń wirusem Sars-Cov-2 zwiększyła się o 11. Ostatniej doby największe z nich wykryto w jednym z DPS-ów w powiecie kartuskim, gdzie koronawirusa zdiagnozowano u 54 osób. Dwa nowe ogniska powiązane ze szpitalami stwierdzono w powiecie starogardzkim i powiecie kwidzyńskim. W powiecie starogardzkim ognisko infekcji powstało też w jednym z przedszkoli.

Pięć nowych ognisk wykryto również w zakładach pracy w powiatach: nowodworskim, malborskim, kwidzyńskim i w Gdyni. Ponadto, dwa nowe ogniska pojawiły się także w Miejskich Ośrodkach Pomocy Społecznej w Gdyni i w powiecie tczewskim.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#koronawirus

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo