Rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek poinformował, że pomimo rekordowej liczby nowych przypadków COVID-19 w regionie nie wykryto kolejnych większych ognisk zakażeń.

"Są to głównie pacjenci objawowi, kierowani na wymaz przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej" - wyjaśnił.

Według służb wojewody, najwięcej nowych zakażeń, tj. 195, potwierdzono w Elblągu, który jest drugim po Olsztynie miastem w regionie pod względem liczby ludności.

Jak poinformował w sobotę elbląski magistrat, z danych sanepidu wynika, że - łącznie z nowymi przypadkami - 1427 osób z terenu tego miasta ma potwierdzone zakażenie koronawirusem, a 2491 osób objętych jest kwarantanną.

"Mamy też kolejnych 22 ozdrowieńców. Jeśli chodzi o szpital miejski, to przebywa w nim obecnie 96 pacjentów" - zaznaczono w komunikacie.

Jak przekazały służby wojewody, minionej doby z powodu współistnienia COVID-19 z innymi chorobami w regionie zmarły cztery osoby, w wieku od 53 do 86 lat. Wyzdrowiało 366 osób.

Poprzedni dobowy rekord liczby nowych zakażeń na Warmii i Mazurach odnotowano w ostatni czwartek, gdy obecność SARS-CoV-2 wykryto u 915 osób.

Od początku epidemii w regionie potwierdzono zakażenie u 18,5 tys. osób, z których ponad 6,7 tys. już wyzdrowiało, a 221 chorych zmarło.