Według sobotniego komunikatu opolskiego urzędu wojewódzkiego, w regionie obecnie jest 11 479 chorych na COVID-19. Najwięcej zakażonych pochodzi z powiatu nyskiego (2232 zakażenia).

Od początku epidemii w regionie potwierdzono 19 949 przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej przypadków pochodziło z Opola (3858). Drugim pod względem liczby zachorowań był powiat nyski (2676 przypadków).

Do tej pory w województwie odnotowano 408 zgonów osób zakażonych koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarły 27 osoby - wszystkie miały choroby towarzyszące.

Wojewoda opolski Adrian Czubak na swoim oficjalnym profilu społecznościowym napisał, że ze względu na rosnącą liczbę zachorowań konieczne jest rygorystyczne przestrzeganie zasad sanitarnych oraz przeznaczenie kolejnych łóżek szpitalnych na potrzeby pacjentów z COVID-19.

"W województwie opolskim odnotowujemy aktualnie znaczy wzrost liczby zakażonych. Dla przykładu 08.10.2020 mieliśmy 90 zakażeń, a 08.11.2020 – 857 zakażeń. Oznacza to prawie dziesięciokrotny wzrost. Równocześnie, systematycznie rośnie liczba hospitalizacji. 8 października br. hospitalizowanych było 89 osób, a 8 listopada br. 597. Na Opolszczyźnie codziennie pojawiają się nowe ogniska zakażeń, także niestety w Domach Pomocy Społecznej i Zakładach Opiekuńczo Leczniczych, których podopieczni są szczególnie narażeni w przypadku zakażenia koronawirusem. Obecnie na 53 ogniska choroby 19 z nich to tego typu placówki. Przy tak dynamicznym wzroście zakażeń i hospitalizacji w czasie epidemii Wojewoda zobowiązany jest do podejmowania działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom regionu"

- napisał wojewoda.