W Austrii lockdown na terenie całego kraju

Rząd Austrii planuje wprowadzić od wtorku całkowity lockdown na terenie całego kraju - pisze agencja Reuters. W sobotę w godzinach popołudniowych o szczegółach kolejnych obostrzeń ma poinformować kanclerz Sebastian Kurz.

Zdjęcie ilustracyjne
By Foto: Michael Lucan, Lizenz: CC-BY-SA 3.0 de, CC BY-SA 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79258784

Zgodnie z rządowym planem lockdown ma trwać do 6 grudnia, a w tym czasie godzina policyjna, obowiązująca obecnie od 20:00 - 6:00, rozszerzona zostanie na całą dobę. Wychodzić z domu będzie można jedynie w uzasadnionych przypadkach.

Zamknięte mają zostać wszystkie sklepy, których działalność nie jest nieodzowna, nauka w szkołach całkowicie będzie odbywać się zdalnie.

Mimo wprowadzenia pod koniec października częściowego lockdownu, w ramach którego zamknięto między innymi restauracje, kawiarnie, muzea i teatry, liczba nowych zakażeń w Austrii stale rośnie. Rząd od kilku tygodni znajduje się pod rosnącą presją, by znacznie zaostrzyć obowiązujące obostrzenia.

W piątek austriackie MSW poinformowało o kolejnej rekordowej liczbie 9586 nowych potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w ciągu minionej doby, co zwiększyło ich łączną liczbę od początku pandemii w tym kraju do 191 228.

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#Austria #lockdown #koronawirus

po
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo