Wszyscy zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego zostali poddani badaniu w piątek. Wiadomość o zakażeniu Makowskiego PZPN przekazał w sobotę. W komunikacie zaznaczono, że gracz Lechii natychmiast został odizolowany od reszty zespołu, a rano następnego dnia opuścił zgrupowanie.

Żaden z pozostałych zawodników i członków sztabu szkoleniowego nie uzyskał wyniku pozytywnego

- zapewniono.

Polska reprezentacja młodzieżowa z Łotwą zagra osłabiona przez koronawirusa

We wtorek prezes krajowej federacji Zbigniew Boniek powiadomił o potwierdzeniu zakażenia u Kacpra Skibickiego z Legii Warszawa. Zawodnik opuścił zgrupowanie drużyny narodowej razem z klubowym kolegą Cezarym Misztą. COVID-19 wykryto wówczas także u trzech członków sztabu szkoleniowego.

Spotkanie z Łotwą w ostatniej, 10. kolejce grupy 5 eliminacji MME odbędzie się w Łodzi. Polska zajmuje drugie miejsce w grupie z 17 punktami. Pierwszą pozycję zapewniła sobie już Rosja - 23 pkt, trzecia jest Bułgaria - 15.

W przyszłorocznej imprezie finałowej, która gościć będzie w Słowenii i na Węgrzech, weźmie udział 16 drużyn. Zapewnione miejsce mają gospodarze, awans wywalczą triumfatorzy każdej z dziewięciu grup oraz pięć najlepszych zespołów z drugich miejsc.