Co z wyrokiem TK w sprawie aborcji? Prezydent: "Powinien zostać opublikowany"

- Nie mam wątpliwości, że wyrok powinien zostać opublikowany - tak prezydent Andrzej Duda odpowiedział na pytanie dotyczące wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Andrzej Duda

 

Od 22 października w całym kraju trwają wulgarne protesty, będące sprzeciwem wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. TK orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na aborcję w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Głównym inicjatorem akcji protestacyjnych jest Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Podczas VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów Gazety Polskiej, który odbywa się online, gościem specjalnym jest prezydent RP Andrzej Duda. Został on zapytany przez redaktora naczelnego "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasza Sakiewicza, co sądzi na temat wyroku Trybunału w sprawie aborcji. Czy powinien być on opublikowany.

- Nie ma żadnych wątpliwości, że wyrok został wydany przez TK i zgodnie z przepisami powinien być opublikowany niezwłocznie. Skoro nie jest publikowany, to rozumiem, że występuje jakaś uzasadniona przyczyna braku tej publikacji. Ale nie mam wątpliwości, że wyrok powinien zostać opublikowany. To wyrok, który został uzasadniony, na razie było to ustne uzasadnienie, ale mam nadzieję, że w krótkim czasie będziemy mieli i szerokie uzasadnienie pisemne

- powiedział prezydent Andrzej Duda.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Andrzej Duda #aborcja #wyrok Trybunału Konstytucyjnego

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo