Portugalia: Rekordowy dobowy bilans zakażeń

W Portugalii między czwartkiem a piątkiem wykryto najwyższą od początku epidemii dzienną liczbę nowych infekcji koronawirusem: 6653 - poinformował resort zdrowia. Wskazano też na nienotowaną dotąd liczbę osób przebywających w szpitalach po zakażeniu SARS-CoV-2.

pixabay.com/padrinan

Jak poinformowała w piątek podczas konferencji prasowej minister zdrowia Marta Temido, w ciągu ostatnich 24 godzin ogólna liczba zakażeń wzrosła w kraju do ok. 204 tys.

Wskazała, że poza rekordową liczbą 6653 nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby w piątek potwierdzono w portugalskich szpitalach nienotowaną wcześniej liczbę pacjentów z Covid-19 – 2799.

Temido ujawniła, że szybko rośnie też liczba pacjentów na oddziałach intensywnej terapii. Jest ich w całym kraju 388.

Szefowa resortu zdrowia zapowiedziała, że do końca roku w kilku szpitalach zwiększona zostanie liczba łóżek na oddziałach intensywnej terapii. Przypomniała, że ministerstwo zawarło umowy z prywatnymi klinikami w sprawie wynajmu miejsc na oddziałach intensywnej terapii.

Z szacunków resortu zdrowia wynika, że między czwartkiem a piątkiem liczba ofiar śmiertelnych Covid-19 wzrosła o 69, do 3250.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#koronawirus

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo