Nasza najlepsza broń w walce z koronawirusem? "Solidarność i dyscyplina społeczna"

Solidarność i dyscyplina społeczna, to aktualnie nasza najlepsza broń w walce z koronawirusem; dzięki naukowcom wkrótce będziemy dysponować kolejnym narzędziem, szczepionką - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że rozmawiał z prezesem AstraZeneca i prezes zarządu Pfizer Polska.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/fernandozhiminaicela/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Szef rządu we wpisie na Facebooku zwrócił uwagę, że podczas spotkania z prezes zarządu Pfizer Polska Dorotą Hryniewiecką-Firlej i ekspertami z tej firmy usłyszał bardzo optymistyczne informacje.

"Możemy mówić o triumfie nauki nad epidemią i nadziei, jaką niesie ze sobą przyszłość"

- podkreślił Morawiecki.

Premier relacjonował, że w trakcie spotkania omówiono model dystrybucji szczepionki "just in time" (dokładnie na czas). "Chcemy być gotowi natychmiast - dlatego też kilka tygodni temu rozpoczęliśmy rządowe przygotowania, a dziś powołaliśmy grupę roboczą z ekspertami Pfizer. Jestem pewien, że Polska będzie doskonale przygotowana na jak najszybszą dystrybucję szczepionki dla wszystkich chętnych!" - podkreślił szef rządu we wpisie.

Morawiecki dodał, że w piątek na temat szczepionki rozmawiał też z prezesem koncernu biofarmaceutycznego AstraZeneca Leifem Johanssonem.

"Podczas wideokonferencji poruszyliśmy wątki COVID-19, ale również inwestycji koncernu w Polsce o wartości 1,5 mld złotych i projektu Warsaw Health Innovation Hub. Jest to inicjatywa AstraZeneca, wypracowana we współpracy z Agencją Badań Medycznych i mająca na celu identyfikację najpilniejszych problemów w systemie opieki zdrowotnej oraz ich szybkie i skuteczne rozwiązanie"

- napisał Morawiecki.

"Właśnie teraz, gdy zmniejszyliśmy ilość zarażeń i pracujemy nad lekiem, najważniejsza jest dyscyplina!" - podkreślił premier.

"Proszę raz jeszcze - zostańmy w domu i ograniczmy kontakty społeczne! Wygramy tę walkę - ale potrzebujemy jeszcze trochę czasu" - zaznaczył Morawiecki.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus #premier

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo