Ślączka w Ekstralidze po raz ostatni pracował w 2015 roku, prowadząc wówczas Stal Rzeszów. Był także trenerem zespołów z Łodzi i węgierskiego Speedway Miszkolc.

Ostatnie dwa sezony spędził w drugoligowym zespole Wilków Krosno, z którymi w zakończonym niedawno sezonie 2020 wywalczył awans do 1. ligi żużlowej, notując komplet zwycięstw.

Decyzja o zmianie na stanowisku szkoleniowca w grudziądzkim GKM zapadła po nieudanym dla zespołu sezonie. Ślączka zastąpi Roberta Kempińskiego, który trenerem „Gołębi” był nieprzerwanie od 2008 roku.

„Witamy na pokładzie trenera Janusza Ślączkę. Uznaliśmy, że w naszej drużynie potrzebujemy zmiany na tym stanowisku. Przed nowym trenerem trudne zadanie. Wierzymy, że nowy szkoleniowiec da nam wiele dobrego, a dzięki swojej wiedzy i już bogatemu doświadczeniu pozytywnie wpłynie na wyniki naszego zespołu. Do jego obowiązków należeć będzie m.in. prowadzenie pierwszej drużyny, jak i przygotowanie toru”

– powiedział prezes grudziądzkiego klubu Marcin Murawski.

W trwającym do 14 listopada okresie transferowym władze grudziądzkiego klubu dokonały także zmian w składzie. GKM opuścili Krzysztof Buczkowski i Rosjanin Artiom Łaguta, zatrudniono Krzysztofa Kasprzaka i Norberta Krakowiaka. Barw GKM bronić będą nadal Przemysław Pawlicki, Rosjanin Roman Lachbaum oraz Duńczycy Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre. Ten ostatni niedawno uzgodnił warunki aneksu do swojego kontraktu i trzeci rok z rzędu będzie jeździł w Grudziądzu. Juniorami będą Damian Lotarski, Kacper Łobodziński i Denis Zieliński.