Dwie grupy przemytników zostały rozbite

Centralne Biuro Śledcze Policji i mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa w dwóch odrębnych akcjach na terenie województwa łódzkiego i lubuskiego przejęły nielegalne papierosy i krajankę tytoniową o wartości 14 mln złotych. Część zabezpieczonego towaru miała trafić na rynek brytyjski. Papierosy ukryte były w tirze z naczepą, pod transportem płyt elewacyjnych.

cbsp.policja.pl/

Centralne Biuro Śledcze Policji i Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie prowadziły działania, w wyniku których na terenie województwa łódzkiego zatrzymano do kontroli samochód ciężarowy z naczepą. W pojeździe ukryte były nielegalne wyroby tytoniowe.

- W przestrzeni transportowej znajdowało się dziesięć palet z ofoliowanymi płytami elewacyjnymi, które według przedstawionych do kontroli dokumentów miały trafić do Wielkiej Brytanii. W trakcie przeszukania, przy pomocy psa służbowego, okazało się że w transporcie w specjalnie przygotowanych skrytkach ukryto ponad 4 mln papierosów, oznaczonych marką jednej ze znanych brytyjskich firm tytoniowych

- podało w piątek CBŚP. Kierowca ciężarówki został zatrzymany.

Następnie w okolicach Radomia przeszukano halę magazynową, w której funkcjonariusze odkryli kolejne wyroby tytoniowe, prawie 10 mln sztuk papierosów. Na miejscu zatrzymano kolejne dwie osoby.

- Trzech podejrzanych zostało doprowadzonych do Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie usłyszeli zarzuty dopuszczenia się przestępstw karnoskarbowych

- podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

CBŚP i mazowiecka KAS prowadziła także działania na terenie województwa lubuskiego, w powiecie międzyrzeckim. Tam ujawniono krajalnię tytoniu oraz kompletną linię technologiczną do pakowania i krojenia tytoniu. Zatrzymano dwie osoby i przejęto 8 ton tytoniu. Prokuratura Rejonowa w Międzyrzeczu przedstawiła podejrzanym zarzuty karnoskarbowe.

Rzeczniczka Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek poinformowała, że "w wyniku tych dwóch akcji przejęto towar o wartości 14 mln złotych, a jego wprowadzenie do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na straty sięgające ponad 20 mln złotych".

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#kas #policja #CBŚP #papierosy #tytoń #przeymyt

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo