Sprzedaż pojazdów elektrycznych w Europie stale rośnie. W trzecim kwartale bieżącego roku odnotowano wzrost liczby rejestracji samochodów z napędem akumulatorowym o 132% w ujęciu r/r. Japoński producent samochodów Nissan prezentuje się światu w swojej najnowszej i najlepszej dotychczas odsłonie, oferując jeszcze bardziej zaawansowane technologie w połączeniu z imponującą mocą napędu elektrycznego.

10 wniosków popartych dekadą doświadczeń i innowacji Nissana rzuca nowe światło na fascynującą ewolucję modelu LEAF, od otwarcia nowego rozdziału w historii samochodów elektrycznych w 2010 roku aż po naszpikowany najnowocześniejszymi technologiami model, który możemy podziwiać obecnie.

Jako pierwszy samochód elektryczny wprowadzony na masową skalę na rynek dekadę temu, Nissan LEAF stał się pionierem, przecierając szlak i tworząc podwaliny pod przyszłe nowoczesne samochody elektryczne. Innowacyjne podejście do elektromobilności sprawiło, że LEAF okazał się nieocenionym wsparciem dla klientów, miast i samorządów na drodze ku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Warto zaznaczyć, że pojemność akumulatora oraz zasięg zwiększyły się o średnio 160% i 120%. Dziś silnik Nissana LEAF generuje moc ponad dwukrotnie większą niż w modelu pierwszej generacji.
Nissan wprowadził w modelu LEAF szereg innowacyjnych technologii, umożliwiających optymalizację wydajności, jak przełomowy system e-Pedal zapewniający możliwość ruszania, zwiększania i zmniejszania prędkości oraz zatrzymywania przy użyciu wyłącznie pedału przyspieszenia, system hamowania rekuperacyjnego czy tryb ECO. LEAF utorował drogę dla przyszłych pojazdów elektrycznych Nissana, takich jak Nissan Ariya – nowy w pełni elektryczny crossover coupé.
Cechą wyróżniającą samochody elektryczne, takie jak LEAF, jest wysoka wydajność. Począwszy od uruchomienia procesu produkcyjnego, we wszystkich fazach cyklu życia produktu samochody elektryczne generują nawet o 80% mniej CO2 w porównaniu z analogicznymi pojazdami z silnikiem spalinowym. W miarę doskonalenia technologii i konstrukcji LEAF oferuje klientom bezpieczniejszą i „czystszą" przyszłość oraz bardziej zrównoważony rozwój.
Akumulatory zastosowane w Nissanie LEAF są wyjątkowo trwałe. W ciągu dziesięciu lat od wprowadzenia modelu na rynek (2010), przy stale rosnącej sprzedaży, która osiągnęła w Europie poziom 180 tysięcy egzemplarzy, nie zgłoszono poważniejszych przypadków awarii akumulatorów. Nissan LEAF jest objęty przedłużoną gwarancją na pojemność akumulatora trakcyjnego – do 8 lat lub 160 000 km przebiegu. To jedna z najatrakcyjniejszych ofert na rynku, a liczba napraw gwarancyjnych utrzymuje się na wyjątkowo niskim poziomie.