Watykan: Bezpłatne testy na COVID-19 oraz szczepionki dla bezdomnych

Bezpłatne testy na badanie obecności koronawirusa i szczepionki przeciwko grypie - to inicjatywa Watykanu dla najbiedniejszych. Została ogłoszona w związku z obchodzonym w niedzielę po raz czwarty Światowym Dniem Ubogich, ustanowionym przez papieża Franciszka.

pixabay.com/martineci999

Watykan poinformował dzisiaj, że w ambulatorium dla ubogich w kolumnadzie przy bazylice Świętego Piotra, założonym przez urząd papieskiego jałmużnika kardynała Konrada Krajewskiego wykonywane są testy, którym mogą poddać się ci, którzy chcą na przykład skorzystać z noclegowni bądź powrócić do swojego kraju.

Wykonywanych jest tam około 50 badań dziennie. Można też zaszczepić się przeciwko grypie.

Ponadto przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji arcybiskup Rino Fisichella powiedział na konferencji prasowej transmitowanej w internecie, że Watykan wyśle pierwszą partię 350 tysięcy maseczek dla co najmniej 15 tysięcy uczniów z ubogich rodzin z Rzymu.

Ponadto Watykan już rozesłał do rzymskich parafii 5 tysięcy paczek z żywnością dla najuboższych.

W niedzielę rano papież Franciszek odprawi w bazylice Świętego Piotra mszę z okazji Światowego Dnia Ubogich. Jak wyjaśniono, w związku z ograniczeniami z powodu pandemii na mszy obecnych będzie 100 osób, reprezentujących wszystkich ubogich świata.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo