Dramatyczne sceny w Kopydłówku. Zasztyletował kobietę na oczach córki i próbował sam się zabić

Dzisiaj zostanie wszczęte śledztwo ws. zabójstwa 28-letniej kobiety w miejscowości Kopydłówek (pow. koniński, woj. wielkopolskie). W środę 29-letni mężczyzna zadał ofierze śmiertelne ciosy nożem, a następnie sam próbował popełnić samobójstwo.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/niekverlaan

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda przekazała, że w czwartek ws. zabójstwa kobiety zostanie wszczęte śledztwo.

- Sprawca przebywa w szpitalu w ciężkim stanie uniemożliwiającym przeprowadzenie z nim czynności procesowych – powiedziała.

Śledczy przesłuchali dwóch bezpośrednich świadków zdarzenia, którzy podróżowali autem za dwoma samochodami, którymi jechali ofiara i napastnik.

- Na miejscu zdarzenia zabezpieczono nóż kuchenny, prawdopodobnie narzędzie zbrodni – powiedziała prokurator. Dodała, że w czwartek zostanie przeprowadzona sekcja zwłok kobiety.

W środę w miejscowości Kopydłówek 29-letni mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego zajechał drogę samochodem 28-letniej kobiecie podróżującej autem ze swoją dwuletnią córką.

- Po zatrzymaniu samochodu zadał jej jeden lub kilka ciosów trzymanym w ręku nożem kuchennym – powiedziała Marańda. Po ataku napastnik próbował popełnić samobójstwo zadając sobie ciosy tym samym nożem.

Śmiertelnie ranna kobieta miała wyjąć z samochodu córkę i przekazać ją bezpośrednim świadkom zdarzenia.

- Dwuletnia dziewczynka nie odniosła żadnych obrażeń, niemniej z uwagi na dobro dziecka, bardziej prewencyjnie, została przewieziona do szpitala na obserwację

 – powiedziała Marańda.

Nieoficjalnie, według ustaleń PAP, motywem zbrodni, miała być zazdrość mężczyzny o 28-latkę, która wcześniej się z nim rozstała.

Za zabójstwo grozi kara od ośmiu lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo