Postrzelenie Tomasza Gutrego. Piotr Duda: „Solidarność nie odpuści tej sprawy”

Solidarność nie odpuści sprawy postrzelenia podczas Marszu Niepodległości fotoreportera "Tygodnika Solidarność" Tomasza Gutrego, żądamy wyjaśnień policji i MSWiA - oświadczył w środę przewodniczący "S" Piotr Duda. "To coś nieprawdopodobnego, oburzającego" - oświadczył.

Piotr Duda / Fot Fotomag/Gazeta Polska

Portal tysol.pl podał w środę, że fotoreporter "Tygodnika Solidarność" Tomasz Gutry został postrzelony z policyjnej broni podczas Marszu Niepodległości. Według portalu, fotoreporter został trafiony w policzek z odległości kilku metrów. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak pytany o potwierdzenie tej informacji, powiedział, że nic nie wie o takim zdarzeniu. Potwierdził jednocześnie, że podczas środowych zamieszek funkcjonariusze w indywidualnych przypadkach używali broni gładkolufowej.

O sprawę Gutrego portal tysol.pl spytał w środę przewodniczącego Solidarności Piotra Dudę.

- To jest coś nieprawdopodobnego. Oburzającego, szczególnie wobec przypadków pobłażliwości policji podczas zamieszek wywołanych przez bojówkarzy podczas Strajku Kobiet. Nie może, nie ma prawa być tak, że jesteśmy ludźmi różnych kategorii i jedne protesty są traktowane przez policję z przymrużeniem oka, a inne traktowane z całą bezwzględnością

- oświadczył Duda. Jak dodał, "albo jesteśmy wszyscy równi wobec prawa, albo nie".

- Tomasz Gutry, to człowiek historia, jak można strzelać w głowę starszemu panu, według jego relacji z odległości kilku metrów, z ogromnym, widocznym aparatem fotograficznym na szyi? Wyglądał aż tak groźnie?

- stwierdził także Duda, cytowany przez portal.

Oświadczył również, że Solidarność żąda wyjaśnień od Komendanta Głównego Policji oraz szefa MSWiA.

- Solidarność tej sprawy nie odpuści

- dodał.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Solidarność #Tomasz Gutry #MSWiA #Piotr Duda

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo