Nożownik zabił młodą kobietę

Prokuratura i policja wyjaśniają okoliczności śmiertelnego dźgnięcia nożem 28-letniej kobiety, do którego doszło w środę na lokalnej drodze w okolicach Kopydłówka (Wielkopolskie). Sprawcą ma być 29-latek; po zdarzeniu mężczyzna próbował popełnić samobójstwo, trafił do szpitala.

flickr

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Aleksandra Marańda powiedziała w środę, że prawdopodobnie w czwartek zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie. Czynności prowadzone są w kierunku popełnienia zbrodni zabójstwa.

- Z poczynionych na obecnym etapie postepowania ustaleń wynika, że 29-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego pozbawił życia 28-letnią kobietę, mieszkankę tego samego województwa. Sprawca zadał pokrzywdzonej rany nożem, następnie próbował pozbawić się życia w ten sam sposób. Z ranami kłutymi został przewieziony do szpitala

- podała prok. Marańda.

Jak dodała, jeżeli to tylko będzie możliwe, zostaną z nim wykonane czynności procesowe.

- Przeprowadzono drobiazgowe i szczegółowe oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono ślady i dowody przestępstwa. W sprawie ustalono też dwóch świadków, z którymi przeprowadzono czynności procesowe

- powiedziała rzeczniczka.

Według nieoficjalnych informacji, do zdarzenia miało dojść w środę rano, gdy kobieta jechała z małym dzieckiem samochodem. Nieznane są okoliczności, w których w okolicach Kopydłówka doszło do zadania ciosów. Prokuratura i policja nie udzielają na razie szerszych informacji i nie komentują doniesień lokalnych mediów.

Oficer prasowy konińskiej policji mł. asp. Sebastian Wiśniewski potwierdził PAP, że dziecku kobiety nic się nie stało. Dziewczynka trafiła jednak do szpitala na oddział dziecięcy.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Kopydłówka #dźgnięcie #policja #nożownik

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo